Bakan Tunç'tan "kadının soyadı" açıklaması: "AYM'nin gerekçelerine atıf yapılarak yeni bir düzenleme gerçekleştirildi" Bakan Tunç'tan "kadının soyadı" açıklaması: "AYM'nin gerekçelerine atıf yapılarak yeni bir düzenleme gerçekleştirildi"

Büşra Bozkurt, CİMER dilekçesinde yaşadığı olayları şu şekilde anlattı: "Sayın Başkanımız Hafize Gaye Erkan Hanım’ın babası Erol Erkan Bey ve annesi Gamze Hanım protokole giriş yaparken, Erol Bey yanımdan geçerken, ‘bana bir uğrayabilir misin?’ dedi. Uğradım, ‘Başkanın odasına güvenilir ve sabit insanların giriş çıkış yapmalarını istiyorum. Siz de güvendiğimiz bir çalışansınız’ dedi. Sonra İnsan Kaynakları’nı arayarak benim artık kendilerine hizmet vereceğimi söyledi."

Bozkurt, ailesine bakmak zorunda olduğunu belirterek iş saatleri konusunda sıkıntı yaşayabileceğini ifade etti. Bunun üzerine Erol Erkan'ın sinirlendiği ve tehditkar bir tavır sergileyerek işten çıkarılma talimatını verdiği iddia edildi. Bozkurt, "Erol Bey sinirlendi ve yüksek sesle, ‘Bunu söyleyen elemana çalışmıyor gözüyle bakarım. Biz sizin için Amerikalardan kalkıp geldik. Tüm düzenimiz bozuldu. Seni çalıştığın yerde oturtturmayacağım’ diye tehdit etti. Olayın ardından çıkışımın talimatı verildi" şeklinde ifade etti.

Ayrıca Bozkurt, Erol Erkan'ın bankada özel bir odaya sahip olduğunu ve genel müdürlere bile emir verebilecek bir konumda olduğunu belirtti. Dilekçede, Erol Erkan'ın Başkan Erkan ABD'deyken bile makam aracıyla bankaya gidip teftiş yaptığı, başkan yardımcısı odasını kullandığı ve talimatlarıyla birçok personeli işten çıkardığı iddiaları yer aldı. Bozkurt, Erol Erkan'ın kendisine mobbing uyguladığını ve bankanın imkanlarından aşırı şekilde faydalandığını da vurguladı.

Editör: Cemre Çalışkan