Savaş, "Gökhan Zan'la hiç uğraşmayalım. O sporu bıraktığında ben ona kucak açtım. Geçen seneye kadar Hatay'da onu maaşlı çalıştırdım. Bunun yüzüğünü ben taktım. Aramızda hiçbir şey yoktu. Ama ne olduysa Volkan hocanın Hatay'a gelmesiyle oldu." dedi.

Zan ise dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Siyasetçilere ithaf olunur;

Lütfen hiçbiriniz bizim acılarımız, kayıplarımız, yitip gidenlerimizin ölüsü üzerinden siyaset yapmayın ve bize had bildirmeye kalkmayın.

Bizler, depremde kaybettiğimiz canların saygıyla anılmasından, hatıralarının yad edilmesinden, sessizlik içinde ruhlarına fatihalar okunmasından, dualar edilmesinden rahatsızlık duymaz, bilakis mutlu oluruz.

Ancak, davet edilmediğiniz, depremde görmezden geldiğiniz, bizi kimsesiz, sahipsiz, çaresiz bırakanlar da bir zahmet gelip protokol naraları arasında caka satmasın.

Sizleri bırakın görmeyi, sesinizi dahi duymaya tahammülü olmayan Hataylıları 'Sessiz olun' diye sindirmeye çalışmak hangi insanlığa, hangi vicdana, hangi ahlaka sığar?

Kaldı ki, 6 Şubat'ta bizleri yalnızlığa, çaresizliğe, ölüme sürükleyen sizler ve sizlerin yanlış politikaları değil miydi?

Sizler, bizim yüreklerimizdeki acıyı görseniz içiniz yanar, kahrolur, suçunuzu bilir ard ederdiniz. Ben yandım, Hataylı kardeşlerim yandı, dağ, taş yandı, tüm Türkiye yandı.

Hepimizin ruhunda tamiri imkansız yaralar açılmışken, tek bir canımızı kurtaramamanın verdiği ızdırapla kahrolurken, hürmet dakikalarımızı siyaseti üstünlüğe dönüştüren de, aramızdan ayrılanların ruhunu incitende, protestolarımıza sebep olanlarda sizlersiniz. Hatay size muhtaç değildir. İktidarıyla, muhalefetiyle, herkesin Hatay ve tüm şehirlerimizdeki depremzdelere bir özür borcu vardır. Had bildirmek değil, haddinizi bilmek zorundasınız!!!"

Anagold'un hisse sahibi olduğu şirket faaliyetlerine devam ediyor Anagold'un hisse sahibi olduğu şirket faaliyetlerine devam ediyor

HABER MERKEZİ 

Editör: TÜRKİYE SAATİ