Adaletin toplumun temel taşı olduğunu vurgulayan Çakmak, “Adalet herkese lazım. Adalet olmayan toplumlar yozlaşır, değerlerini kaybeder. Adalet sorunu milletimizi önce toplumsal problemlere sonra ekonomik problemlere yol açan zincirleme kötülük bataklığına sürükler.” ifadelerini kullandı.

Hatay’dan milletvekili seçilmesine rağmen Yargıtay kararıyla tutukluluğu devam eden TİP Hatay Milletvekili Can Atalay için adalet isteyen Çakmak, “Can Atalay vekil seçilmesine rağmen Yargıtay’ın Anayasa Mahkemesini tanımaması sebebiyle hala içeride. Yargıdaki bu problem kişilerden bağımsız Türk yargısına yapılmış bir darbedir.” dedi.

Ülkedeki adalet probleminin temel sorun olduğuna dikkat çeken Çakmak’ın ifadeleri şu şekilde; 
Ankara’nın göbeğinde genç bir akademisyen, Sinan Ateş katledildi. Üzerinden bir yıl geçmesine rağmen cinayetin azmettiricileri hakkında tek bir işlem yapılmadı

Bu sefer İstanbul Fatih’te engelli çocuklarına ekmek parası götürebilmek için çalışan bir motokurye, Yunus Emre Göçer, Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu tarafından trafik kazasında öldürülüyor. Şahıs, herhangi bir cezai işlem yapılmadan elini kolunu sallayarak ülkemizi terk ediyor. 

MEB'den 8 bin 406 işyerinin 'mesleki' sözleşmesine fesih! MEB'den 8 bin 406 işyerinin 'mesleki' sözleşmesine fesih!

Kadın cinayeti haberlerini her hafta duyduğumuz bir dönemde İstanbul Sözleşmesi’nden Cumhurbaşkanı kararıyla çıkıyoruz. Uluslararası sözleşmelerden ancak TBMM kararıyla çıkılabilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tek bir imzasıyla iş oldu bittiye getirilebiliyor. 

TÜİK her ay enflasyon verilerini açıklıyor. Bu enflasyon verileri neticesinde şu an açlık sınırı altında yaşayan milyonlarca emeklinin maaşları belirleniyor. Enflasyon verilerindeki yüzde birlik yanlış veri emeklilerimizin, çalışanlarımızın cebinden çalınmış haram paradır. 

Adalet öyle bir şeydir ki bir kez taviz verdiğinizde arkası çorap söküğü gibi gelir. Adalet sadece güçlüyü korumaz. Çünkü güçlü kesim zamanla değişir. Adalet haklıyı korur. Ancak haklıyı koruyan adalet ülkenin değerlerinin korunmasını sağlar.

Can Atalay için adalet, Sinan Ateş için adalet, Yunus Emre Göçer için adalet, Kadınlar için adalet, Emekliler için adalet, Türkiye Cumhuriyeti için adalet!

Editör: TÜRKİYE SAATİ