14 saat önce Dünya

Eski Hollanda Başbakanı Mark Rutte'nin, tek rakibi Romanya Başkanı Klaus Iohannis’in adaylıktan çekilmesiyle ekim ayında görev süresi dolacak olan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in yerine geçmesi bekleniyor. Rutte, henüz resmi olarak NATO Genel Sekreteri olarak ilan edilmese de tek aday konumunda bulunuyor.

16 saat önce Dünya

Dışişleri Bakanlığı, "İspanya, İrlanda, Norveç ve Slovenya gibi ülkelerin ardından Ermenistan’ın da Filistin Devleti’ni tanıma kararı almasından memnuniyet duyuyoruz. Daha önce de hep vurguladığımız gibi, Filistin’in tanınması, uluslararası hukukun, adaletin ve vicdanın gereğidir. Türkiye olarak, daha fazla ülkenin Filistin’i tanıması yönünde çaba harcamayı sürdüreceğiz" açıklamasını yaptı.

16 saat önce Dünya

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Güney Kore’nin Ukrayna’ya mühimmat sağlaması halinde ‘Rusya’nın Güney Kore’nin mevcut yönetimini memnun etmeyecek kararlar alacağını’ açıkladı.

16 saat önce Gündem

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki bölgede dün akşam saatlerinde başlayan yangında ölü sayısının 11'e yükseldiğini açıkladı. 78 kişinin yangından etkilendiğini bildiren Koca, Diyarbakır’da 4'ü entübe haldeki toplam 5 hastanın yoğun bakımda,, Şanlıurfa’da da 1 hastanın entübe durumda tedavi gördüğünü bildirdi.

17 saat önce Gündem

Dicle Elektrik, Diyarbakır’ın Çınar ilçesi ile Mardin'in Mazıdağı ilçesi arasında dün akşam çıkan ve 11 kişinin yaşamını yitirdiği yangının elektrik hatlarından kaynaklanmadığı açıklamasını yaptı. Açıklamada, "Yaptığımız incelemelerde yangının elektrik iletim hatlarından kaynaklanmadığını belirledik. Hatta yangının çıktığı bölge olarak belirtilen bazı alanlardan elektrik iletim hatlarının dahi geçmediğini gördük" denildi.

17 saat önce Gündem

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, arama tarama faaliyeti sırasında piyade astsubay çavuş Mehmet Ali Horoz'un şehit olduğunu bildirdi.

17 saat önce Gündem

İçişleri Bakanlığı, Göç İdaresi Başkanlığı’nın resmi rakamlarına göre İstanbul’daki yabancı sayısının 1 milyon 87 bin 17 olduğunu bildirdi.

18 saat önce Yerel

Sinop’ta, tarım arazisinde çıkan yangında, 2,5 hektarlık alan zarar gördü.

18 saat önce Gündem

Gezi Parkı davası tutuklusu, şehir plancısı Tayfun Kahraman’ı eşi Meriç Demir ve kızı Vera Kahraman, Silivri’deki Marmara Kapalı Cezaevi’nde ziyaret etti. Meriç Demir Kahraman, ziyareti sonrasında, “Ailece ancak bugün bayramlaşabildik. Tayfun Kahraman aleyhinde tek bir delil olmadan, aksine masumiyeti hukuken belgelenmiş olmasına rağmen hâlâ içeride. Peki, bu zulüm niye” açıklamasını yaptı.

18 saat önce Gündem

Anayasa Mahkemesi'nin kararına da dayanarak 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlamak isterken polisle karşı karşıya gelenlere yönelik operasyonlarda gözaltına alınıp tutuklanan kişilerden 6'sı bugün serbest bırakıldı.