Türk, KRT yayınında yaptığı konuşmada, Başak Demirtaş'ın tutumunu olumlu bulduğunu belirterek, "Başak Demirtaş'ın tutumu bence doğruydu. Partiye sahip çıkacak bir tavır gösterdi. Önemli olan İstanbul'da bir adayın çıkarılması değil, Türkiye'nin her yerinde partinin aday çıkarmasıydı. Bu, partinin yanında olduğunu gösteren bir tavırdı." şeklinde konuştu.

Erdoğan'ın Kürtlere karşı düşmanca bir tavır sergilediğini ifade eden Türk, CHP'nin devlet içinde yeterli bir güce sahip olmadığını ve Kürt sorununu çözebilecek bir potansiyele sahip olmadığını belirtti. Türk, "Bugün bütün kurumlar Erdoğan'ın kontrolü altında. CHP'nin Kürt sorununu çözebilecek bir gücü yok. Kürtler üzerinde en büyük zulmü yürüten bugünkü iktidardır." dedi.

Muhittin Böcek: “Afişlerimi kesiyorlar ama beni Antalyalıların gönlünden sökemezsiniz” Muhittin Böcek: “Afişlerimi kesiyorlar ama beni Antalyalıların gönlünden sökemezsiniz”

Türk, CHP'nin devlet içinde etkili olmadığını ve Kürtlerin beklentilerini karşılayacak bir yapıya sahip olmadığını vurgulayarak, "Bugün CHP'nin böyle bir yapısı yok. Kürtlerin beklentisi çözüm üzerinedir. CHP'nin bu konuda bir rolü yok." şeklinde konuştu.

Editör: TÜRKİYE SAATİ