Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medya fenomenleri Özlem Öz ve Tayyar Öz çifti hakkında 4 ayrı suçtan soruşturma başlattı. Bu soruşturma, daha önce kara para aklama suçlamasıyla tutuklanan Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin ardından gündeme gelmişti. "Tayyargiller" olarak bilinen Özlem Öz ve Tayyar Öz çifti, sosyal medya hesaplarından yaptıkları gösterişli paylaşımlarla dikkat çekiyordu.

Anagold'un hisse sahibi olduğu şirket faaliyetlerine devam ediyor Anagold'un hisse sahibi olduğu şirket faaliyetlerine devam ediyor

Çift hakkındaki suçlamalar arasında "resmi belgede sahtecilik", "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "malvarlığı değerlerinin gayrimeşru kaynağını gizlemek" ve "vergi usul kanununa muhalefet" yer alıyor. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan araştırma sonucunda başlatılan soruşturma, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor.

Bu gelişmelerin ardından Özlem Öz, sosyal medya hesabından takipçilerine bir video yayınlayarak konuyla ilgili sitem etti. Haklarında çıkan haberlerin kim tarafından yapıldığını bilmediğini belirten Öz, "Bana 'Bize açıklama yapın, ne oldu?' gibi sorular sormayın. Ben evimdeyim, çocuklarımla birlikteyim" ifadelerini kullandı.

Engin ve Dilan Polat çiftinin tutuklanmasının gösterişli hayatları sebebiyle Özlem Öz ve Tayyar Öz çifti de gündeme gelmişti. Çiftin Sağlık Bakanlığı onayı olmadan ürün sattığı, FETÖ ile bağlantısı olduğu ve soy isimlerini değiştirdiği iddia edilmişti. Çift, daha önce yaptıkları açıklamada, "Hukuk bölümümüz gerekli doneleri şu an topluyor. Şu ana kadar soy isim değişikliği hariç bütün haberler iftira ve karalama üzerine. Lütfen duyduğunuz hiçbir şeye inanmayın. İnşallah adalet sağlanacak. Bizi birileriyle aynı kefeye koymayın" demişti.

HABER MERKEZİ

Editör: Cemre Çalışkan