Dilan Polat'ın "Şampiyonlar Ligi" adıyla paylaştığı fotoğrafta yer alan fenomenler hakkında başlatılan soruşturma kapsamında, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yurt dışı çıkış yasağı talep edildi. Kara para aklama suçlamasıyla tutuklu bulunan Dilan Polat ve Engin Polat çiftine yönelik soruşturmanın yanı sıra, sosyal medyada gündem olan yemek masası fotoğrafındaki diğer fenomenlerle ilgili de adli işlemler başlatıldı.

Yargıtay'ın yeni başkanı 25 Mart'ta seçilecek... Can Atalay kararını uygulamayan Muhsin Şentürk de adaylar arasında Yargıtay'ın yeni başkanı 25 Mart'ta seçilecek... Can Atalay kararını uygulamayan Muhsin Şentürk de adaylar arasında

2019 yılında çekilen ve Dilan Polat'ın "Şampiyonlar Ligi" olarak adlandırdığı fotoğrafta yer alan şüphelilerin kimlikleri tespit edildi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, bu şüpheliler hakkında Sulh Ceza Hakimliği'nden yurt dışı çıkış yasağı talebinde bulundu. Gazeteci Murat Ağırel'in daha önce gündeme getirdiği bu operasyonun ardından, şüphelilerin yurt dışına çıkışlarına kısıtlama getirildi.

Sosyal medya fenomenlerinden Eylül Öztürk, yurt dışı çıkış yasağıyla ilgili bilgileri öğrendiğini ve soruşturmaya dahil olduğunu belirterek, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Öztürk, konuyla ilgili belirsizliklerin sona erdiğini ifade ederken, avukatına danışarak detaylı bilgi almayı planladığını dile getirdi.

HABER MERKEZİ

Editör: Cemre Çalışkan