Yargıtay'ın yeni başkanı 25 Mart'ta seçilecek... Can Atalay kararını uygulamayan Muhsin Şentürk de adaylar arasında Yargıtay'ın yeni başkanı 25 Mart'ta seçilecek... Can Atalay kararını uygulamayan Muhsin Şentürk de adaylar arasında

İstanbul'da geçtiğimiz günlerde yaşanan trajik bir olay, motokuryeler arasında büyük bir infiale yol açtı. Somali Cumhurbaşkanının oğlu Muhammed Hasan Şeyh Mahmud'un karıştığı kaza sonucu hayatını kaybeden motokurye Yunus Emre Göçer'e verilen ceza, kamuoyunda büyük tepki topladı.

Mahmud'un taksirle ölüme neden olma suçundan aldığı 2 yıl 6 ay hapis cezasının daha sonra 27,300 lira adli para cezasına çevrilmesi, motokurye camiasını isyan ettirdi. Özellikle son günlerde artan iş cinayetleriyle birleşince, İzmir'deki motokuryeler ortak bir tepki göstermeye karar verdiler.

Motokuryeler, motorlarının arkasına astıkları pankartlarda "Bu Kuryenin Canı 27,300 TL" yazarak adalet taleplerini dile getirdiler. Mahmud'un düşük cezasının yanı sıra iş güvenliği önlemlerine yönelik ihmalin de gündeme gelmesi, motokuryeleri bir araya getirdi. İzmir sokaklarında dolaşan bu pankartlar, adalet arayışında olan bir topluluğun sesini yükseltmesi olarak değerlendiriliyor.

HABER MERKEZİ

Editör: Cemre Çalışkan