AKP Milletvekili Osman Gökçek, konuşmasında CHP'li belediyeleri eleştirerek, Ankara'da su ve otobüs biletlerinin en pahalı olduğunu iddia etti. Bu sözlere tepki gösteren CHP'li Tanal'a Gökçek, "Keşke şu sesinizi, seçim öncesi PKK terör örgütü Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklerken de çıkarsaydınız" şeklinde karşılık verdi.

Tartışmanın devamında CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, Gökçek'e "Ankara'yı parsel parsel satan jeliboncuların bu kürsüye çıkıp CHP belediyelerini eleştirmeye hakkı yok" dedi. Köksal, ayrıca "Çözüm süreci adı altında PKK'lı teröristleri Habur'da davulla zurnayla karşılayan, çadır mahkemelerinde beraat ettirenlerin 'PKK terör örgütü Kılıçdaroğlu'nu destekledi' diyecek yüzleri yok. Biz teflon gibiyiz. İsteseniz de terör bize yapışmaz. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Dün de bugün de yarın da her zaman yaşadığımız müddetçe bütün terör örgütlerinin karşısında olacağız. Terörle ilişkili birilerini görmek istiyorsanız dönüp önce aynaya bakacaksınız" diye konuştu.

Özgür Özel'den Erdoğan'a "kışkırtma" yanıtı: "Keşke kışkırtabilsem, emekliler ve işçiler haklarını aramak yürüseler" Özgür Özel'den Erdoğan'a "kışkırtma" yanıtı: "Keşke kışkırtabilsem, emekliler ve işçiler haklarını aramak yürüseler"

Tartışmaların uzaması üzerine birleşimi yöneten Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ, araya girerek tartışmayı sonlandırdı. Gerilimli anlar, geçmişte Melih Gökçek'in "jelibon rezervi" ifadesine atıfta bulunularak devam etti. Mahmut Tanal, Osman Gökçek'e FETÖ okullarında okuduğunu belirterek, "Terör örgütü arıyorsan, terör örgütünün okullarından mezun olan adam sen değil misin?" diye konuştu. Başkanvekili Bozdağ, tartışmayı sonlandırarak gündeme dönülmesini sağladı.

HABER MERKEZİ

Editör: Cemre Çalışkan