Fethi Açıkel'den Bakan Uraloğlu'na: "Haydarpaşa Garı, YHT seferleri ve anahat seferleri için kullanıma açılacak mıdır?" Fethi Açıkel'den Bakan Uraloğlu'na: "Haydarpaşa Garı, YHT seferleri ve anahat seferleri için kullanıma açılacak mıdır?"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından İzmir'in Karaburun ilçesinden aday gösterilmeyen Hacer Foggo, partisine sosyal medya üzerinden sitemde bulunmuştu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise konuya ilişkin açıklama yaptı.

Hacer Foggo, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Siz beni sığdıramadınız @herkesicinCHP ’ye oysa ben sığınılacak bir liman değil, talana, yoksulluğa karşı mücadele edecek kamusal bir alan için aday oldum. Şimdi yine ülkenin her yanındaki o girilemeyen evler, o sokaklar beni bekler @eczozgurozel @veliagbaba @AylinNazliaka” ifadelerini kullanarak partisine sitemde bulundu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Halk TV'den İsmail Küçükkaya'ya yaptığı açıklamada, Merkez Yürütme Kurulu'na (MYK) sunduğu listede Hacer Foggo'nun bulunduğunu ancak yapılan itirazlar nedeniyle aday gösterilmediğini belirtti. Özel, "MYK'ya sunduğum listede Hacer Foggo vardı. Ancak büyük bir itiraz yükseldi. 14 Mayıs seçimi bitince ertesi gün sosyal medyadan paylaştığı fotoğraf gösterildi. İtiraz edildi" şeklinde konuştu.

095521052-lll

Öte yandan, DEVA Partisi lideri Ali Babacan'ın Hacer Foggo'ya İzmir Büyükşehir Belediye başkan adaylığı teklif ettiği ancak Foggo'nun bu teklife olumsuz yanıt verdiği belirtilirken, ilerleyen günlerde Foggo'nun TİP Genel Başkanı Erkan Baş ile bir araya gelebileceği iddia edildi.

Editör: Cemre Çalışkan