Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP İl Başkanları Toplantısı'nda Cumhur İttifakı'ndaki gelişmelere dair önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, ittifaklarının sağlam temeller üzerine kurulu olduğunu vurgulayarak, yerel seçim adaylarını kısa sürede açıklayacaklarını belirtti. Ancak, liderin dili bazı anlarda sürçtü ve bu durum sosyal medyada gündem oldu.

Devlet Bahçeli'nin dil sürçmesi anları, konuşmanın atmosferini biraz hafifletti. Bahçeli, yerel seçimlere dair şu ifadeleri kullandı: "Adayları kısa sürede açıklayacağız: Dün itibariyle aday adaylığı başvuruları sona ermiştir. Adayları kısa sürede açıklayacağız. Mesele Cumhur İttifakı olarak neyi, nasıl, nerede, nereye kadar başaracağımızın ilkesel tutumunun ön hazırlığı yapılmaktadır."

Bahçeli ayrıca muhalefeti eleştirerek, "Estirdikleri fırtınada yollarını kaybettiler. Zilletin semtimize uğraması söz konusu değildir. Sırf kaybetmemek uğruna yanlışlara göz yummayız" ifadelerini kullandı. Aynı zamanda, Şeyh Said tartışmasına da katılan Bahçeli, "Şeyh Said’in isminin Diyarbakır’da bir bulvara verilmesi Diyarbakırlı vatandaşlara hakarettir. Hınıslı Said bir vatan hainidir, yaşadığı dönemin terörist başıdır, katildir, canidir emperyalizmin uşağıdır" şeklinde konuştu.

CHP'li Başevirgen bakanlara fay hattı üzerinde yer alan okulları sordu CHP'li Başevirgen bakanlara fay hattı üzerinde yer alan okulları sordu

Ancak, Bahçeli'nin dil sürçmesi dikkat çekti. Konuşurken "Mep... muhhep... muhebbi..." gibi ifadeler kullanarak "mefhum" kelimesini tam olarak söyleyemedi. Bu anlar, sosyal medyada espri konusu oldu.

Editör: Cemre Çalışkan