CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Hatay'da Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a karşı düzenlenen protestoların ardından Savaş'ın adaylığının tekrar gözden geçirileceğini belirtti. Günaydın, protestoların partiye değil Savaş'a yönelik olduğunu vurgulayarak, "Protestoların sonuçları, CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi (PM) toplantılarında değerlendirilecek" dedi.

SİYASET PROTESTOYA SESSİZ KALAMAZ"

Cevdet Akay, Ziraat Bankası Yönetim Kurulu üyelerinin şirketlerine 10 milyon TL kredi verileceğini iddia etti Cevdet Akay, Ziraat Bankası Yönetim Kurulu üyelerinin şirketlerine 10 milyon TL kredi verileceğini iddia etti

"Yurttaşın bu kadar kitlesel protestosu varsa, siyaset kurumu sessiz kalması düşünülemez" ifadesini kullanan Günaydın, KRT'ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:

- Ben Parti Meclisi üyesi değilim. PM 60 kişilik bir organdır. Bu hafta perşembe veya cuma günü bir toplantı olacak. Bütün bu protestolardan ortaya çıkan sonuçlar mutlaka MYK'da, PM'de değerlendirilecektir. 

- Teorik olarak tüm konulan adayların 17 Şubat'a kadar, YSK'ya listeler teslim edilene kadar onları koyan makamın o işleri geri alma ya da revize etme yetkisi vardır. Teorik olarak bunu söyleyelim. 

- Deprem bölgesinde böyle bir protesto varsa 'Bu protesto provokasyon sonucudur' gibi laflar etmenin anlamı yok. Belki de vardır içlerinde ama orta yerde bir kitlesel işin olduğu ortadadır. Dolayısıyla bunu değerlendirmek gerekir. Bu değerlendirmeden ne sonuç çıkar PM'nin iradesinin ortaya koyacağı şeydir.  

HABER MERKEZİ 

Editör: TÜRKİYE SAATİ