HAKAN FİDAN: BİR DAHA GAZZE OLMASIN DİYE NE YAPILACAKSA ŞİMDİ YAPILACAKTIR HAKAN FİDAN: BİR DAHA GAZZE OLMASIN DİYE NE YAPILACAKSA ŞİMDİ YAPILACAKTIR

Süper Lig'de dün akşam yapılan MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının sonunda Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, hakem Halil Umut Meler'e yumruk atmıştı. Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KONYSİAD) Başkanı İlhami Kaplan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla yaşananlara tepki gösterdi. Olayı ahlaksızlık olarak nitelendiren Kaplan, bu tür davranışların sporun ruhuna aykırı olduğunu vurguladı. 

KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, "Ahlaksızlık! Bu futbolun spor olduğunu anlayamayan ahlak yoksunu zavallı yaratık. Sana söylenecek kötü söz bulamıyorum. Yanında tekme atan korkaklar mutlak ceza almalı. Bu olayı spor suçu değil insanlık suçu olarak görmeli ve ağır ceza almalı" ifadelerini kullandı.

Ayrıca, KONYSİAD Tertip Komitesi, yaşanan bu üzücü olayın ardından aldığı kararla, her hafta düzenlenen ve protokol üyelerinin de katıldığı futbol müsabakalarını bu hafta erteleyerek, futbol camiasında yaşanan bu tür olaylara karşı net bir duruş sergiledi.

HABER MERKEZİ

Editör: Cemre Çalışkan