Ubahaber'de yer alan habere göre, Gazeteci Koçak, adaylık sürecinin herkesin değil, Foça'nın rengarenk kültürel yapısını oluşturan tüm halkın rahatça ulaşıp derdini sıkıntısını anlatabileceği şeffaf bir başkanlık sürecinin oluşumu için çalıştıklarını belirtti. Foça'da gençten yaşlıya, esnafından balıkçısına, askerinden ilçeye gelen turistine kadar her kesimden öneri, şikayet ve talepleri alacaklarını ve Foça halkının sorunlarına çözümde referans olacaklarını vurguladı.

Cevdet Akay, Ziraat Bankası Yönetim Kurulu üyelerinin şirketlerine 10 milyon TL kredi verileceğini iddia etti Cevdet Akay, Ziraat Bankası Yönetim Kurulu üyelerinin şirketlerine 10 milyon TL kredi verileceğini iddia etti

Koçak, Foça'nın sahil bölgesi olması nedeniyle deniz yaşamının bakımı, biyolojik çeşitlilik, kirliliğin azaltılması, uygun olmayan atık yönetimi gibi çevresel konularda projelerini açıkladı. Ayrıca, yaşanan pandemi ve deprem felaketleri sonrasında nüfus artışına paralel olarak ortaya çıkan sorunlara yönelik hazırlıklarının da olduğunu belirtti.

Türkiye'nin Avrupa Birliği ile uyumlu katı atık yönetim politikalarına odaklanan Koçak, çevresel etkilerin önlenmesi için gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi. Ayrıca, turizmin önemli bir bileşeni olan kültür-sanat turizmine vurgu yaparak, Foça'nın tarihi ve kültürel zenginliklerini koruma ve turizme kazandırma hedeflerini paylaştı.

Bahadır Koçak, etnik köken siyaseti yapmayacaklarını, Foça'nın küçük bir ilçe olmasının dostlukları ve komşuluk ilişkilerini ön plana çıkardığını ifade etti. Halka ve çevreye odaklanarak, siyasal düşünceden bağımsız olarak hizmete öncelik vereceklerini vurgulayan Koçak, birlik ve dayanışma içinde Foça'nın daha yaşanabilir bir ilçe olması için çaba harcayacaklarını belirtti. 2019 yerel seçimlerinde CHP'nin %56 olan oyunu %75 üzerine çıkarmayı hedeflediğini ifade etti.

Bu vesileyle tüm Foça halkını sevgi ve saygıyla selamlayan Koçak, ayrışmak için değil birleşmek, birlik olmak amacıyla aday olduğunu ifade etti.

Editör: TÜRKİYE SAATİ