DEPREMZEDELER İÇİN TOPLANAN YARDIMLAR... CHP'Lİ İLGEZDİ: "TOPLANAN YARDIMLAR MAALESEF DEPOLARDA ÇÜRÜYOR'' DEPREMZEDELER İÇİN TOPLANAN YARDIMLAR... CHP'Lİ İLGEZDİ: "TOPLANAN YARDIMLAR MAALESEF DEPOLARDA ÇÜRÜYOR''

Seçil Erzan'a en yüksek meblağda parayı kaptırdığı bilinen Arda Turan ile ilgili yeni bir iddia ortaya çıktı. Dava dosyasına göre Arda Turan, Erzan'a toplam 13 milyon 500 bin dolar verdi. Ancak bu paranın 6 milyon 400 bin dolarını alan Turan, geri kalan 7.5 milyon dolarını alamadı. Turan'ın, Erzan'a olan borcunu ödemek için çeşitli yollar denediği ve Galatasaray Başkanvekili Erden Timur'un gönderdiği 700 bin doları da bu çabalarının bir parçası olarak kullandığı öne sürüldü.

Arda Turan'ın, Erden Timur'dan aldığı 700 bin doları kardeşi Okan Turan aracılığıyla Erzan'a ulaştırdığı belirtiliyor. Kamera kayıtlarına göre, Arda Turan'ın kardeşi Okan Turan, söz konusu parayı Erzan'ın çalıştığı bankanın içinde tutuklu sanık Ali Yörük'e çantalar içinde teslim etti.

Öte yandan Arda Turan'ın, Seçil Erzan'ın ortadan kaybolduğu tarih olan 7 Nisan akşamı bu kişi ile telefonla görüştüğü ve bu görüşmeyi kaydederek soruşturma dosyasına sunduğu ifade edildi. Turan, Emre Belözoğlu ve Fatih Terim ile birlikte banka yetkilileriyle görüşerek, Erzan'a olan borçlarıyla ilgili bilgileri paylaştı.

Dava dosyasına göre, Turan ile Erzan arasındaki para teslimatlarının bir kısmının Levent'teki Pelit Pastanesi'nin önünde, bir kısmının ise Zincirlikuyu'daki Astoria AVM'nin önünde gerçekleştiği bilgisi yer aldı. Bu gelişmelerin ardından Arda Turan'ın, Seçil Erzan'la olan mali ilişkisinin daha fazla detay kazanması bekleniyor.

HABER MERKEZİ

Editör: Cemre Çalışkan