CHP Foça Belediye Başkan Aday Adayı Gazeteci Bahadır Koçak, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere ilişkin açıklama yaptı. Koçak açıklamasında, yerel seçimlerin iktidara giden bir adım olduğuna vurgu yaparak, ülkenin geleceğini tayin etmede yolundaki önemine dikkat çekti.

“Sadece yerel belediyeler için bir tercih yapmıyorsunuz, geleceğimize karar veriyorsunuz”

Foça Belediye Başkan Aday Adayı Gazeteci Bahadır Koçak, “Foça olarak otuz beş bin nüfuslu bir sahil ilçesi olarak görünsek de, ilçemizin askeri alan olması sebebiyle, Foça’da Milliyetçi Hareket Partisi azımsanamayacak seçmen sayısına sahip. 2019 yerel seçiminde CHP yüzde 56 oranla 11 bin 409 oy, MHP ise yüzde 42 oranla, 8 bin 543 oy almıştır. Geriye kalan DEM Parti ve diğer yüzde 2’yi oluşturan bin 500 vatandaşımızın oyları bizler için hassasiyet taşıyor. Halkın siyasetçiden beklentisi tektir: Hizmet! Siyaset ise halkın gerçek ve acil sorunlarına kalıcı çözümler bulma arayışıdır. Halk, sorun çözmeye odaklı, katılımcı, dayanışmacı siyaset anlayışı istiyor. Siyasi partiler halkın istek ve taleplerini göz önüne alarak bunlara çözüm verebilecek bir adayla yola çıkarlar. Yerel seçimler, sadece belediyeler için tercih sebebi olmamalıdır. İktidar yoluna kapıyı açan yerel yönetimlerde bu çalışma bir ülkenin, bir milletin geleceğine de karar verme tercihidir.” dedi.

CHP Foça Belediye Başkan Aday Adayı Koçak sözlerine şöyle devam etti:

“İşte bu sebeple Foça’da yaşayan yerel halkın etnik ve siyasi kimliği ne olursa olsun, milliyetçisinden muhafazakârına, yeşil solcusundan komünistine, cumhuriyetçisine her kesimine hitap eden ortak aday olduğum düşüncesindeyim. Bu sebeple 2019’da almış olduğumuz yüzde 56 oyu, yüzde 75 oranına getirmeyi, Foça’da huzur ve istihdamı arttırmayı; tarihiyle, doğasıyla, kültürüyle, 7’den 70’e tüm Foçalılarla ortak karar vererek yapmaya, turizmde olduğu kadar hayvancılık, tarım, sanayi alanlarında da geliştirmeye, sosyal projeler ve doğal yaşam alanları ile halkın olanı halka verme arzusuyla, birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde yaşama sözü veriyorum.”

Özgür Özel yarın İspanya’ya gidiyor Özgür Özel yarın İspanya’ya gidiyor

Koçak sözlerini; “Bu da bize miras bırakılan Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerine sahip çıkıp korumakla olacak… Güzel günler uzak değil, pek yakında bizim idaremizle olacak.” ifadeleriyle noktaladı.

HABER MERKEZİ

Editör: Cemre Çalışkan