Ankara Simitçiler ve Pideciler Odası Başkanı Savaş Delibaş, zam kararını özür dileyerek açıklayan Delibaş, ham madde fiyatlarının, kiralardaki artışların ve diğer giderlerin yükselmesi nedeniyle zorunlu bir adım attıklarını ifade etti. Ancak Ticaret Bakanlığı'nın talimatı üzerine zam kararını geri çektiklerini belirtti. Yerel seçimlerden sonra ise yeni bir zam yapacaklarını dile getirdi.

Ankara Simitçiler ve Pideciler Odası Başkanı Delibaş, yaptıkları zam için önce valiliğe başvurduklarını ve maliyet hesabı yaptıklarını söyledi. Ancak Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan'ın kendisini makamına çağırarak zam nedenini sorduğunu ve Tarım Bakanlığı uzmanlarının belirlediği maliyetin kendilerinin hesapladığından daha yüksek olduğunu belirtti.

Antalya’nın selden zarar gören ilçeleri afet bölgesi ilan edildi Antalya’nın selden zarar gören ilçeleri afet bölgesi ilan edildi

Zammı geri aldıklarını ve halktan özür dilediklerini ifade eden Delibaş, önümüzdeki günlerde fiyatları 12 lira 50 kuruşa çıkaracaklarını ve seçimlerden sonra yeni bir zam yapmak zorunda kalacaklarını vurguladı.

Editör: Cemre Çalışkan