Gökçe Gökçen'den öğrencilerin şeyh mezarına götürülmesine tepki: “Laik eğitim ilkelerine ters düşmektedir” Gökçe Gökçen'den öğrencilerin şeyh mezarına götürülmesine tepki: “Laik eğitim ilkelerine ters düşmektedir”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, DEVA Partisi Ankara Milletvekili İdris Şahin'in, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yönelttiği soru üzerine, Süleyman Soylu dönemi ile ilgili yapılan operasyonlar hakkında bilgi verdi. Şahin, Bakan Yerlikaya'ya, göreve geldiği günden beri Süleyman Soylu'nun kadrolarını temizlediği ve aynı dönemde artan suç örgütlerine karşı operasyon düzenlendiği yönündeki iddiaları sorgulayarak, "İçişleri Bakanlığı'nda sanki devir teslimden sonra var olan sayaç sıfırlanmış gibi bir görüntü var. Sizce İçişleri Bakanlığı'nda saat ve sayaç yeniden sıfırlandı mı?" sorusunu yöneltti.

Buna karşılık Bakan Yerlikaya, 2018-2022 yılları arasında meydana gelen toplam 2 bin 102 organize suç olayında 27 bin 186 şüpheliye işlem yapıldığını ve 9 bin 651 şüphelinin tutuklandığını belirtti. Yerlikaya, "Genel olarak görüldüğü üzere, organize suç örgütlerine karşı devletimizin ilgili tüm kurumları ile koordineli bir biçimde süreklilik arz edecek şekilde operasyonlar yürütülmektedir. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun önceliklerinden birisi olan 'huzurun kökleştirilmesi' hedefi doğrultusunda, tüm suç ve suçlulara karşı yürütülen operasyonlara aralıksız devam edilecektir" ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Editör: Cemre Çalışkan