Gazeteci Yazar Ali Buldu'nun paylaştığı bilgilere göreMYK tarafından sürpriz bir şekilde Konyaaltı adayı olarak belirlenen Cem Kotan, Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) dalgalanmalara neden oldu. Kotan'ın Parti Meclisi'ne (PM) kesin aday olarak gösterilmesi, Antalya ekibinde karışıklıklara yol açtı. Antalya ekibi, Kotan'ı istemediklerini belirterek isyan etti ve PM üyeleriyle tartışmalar yaşandı. Alevi Federasyonu'nun ısrarı üzerine Cem Kotan'ın Konyaaltı adaylığı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in de isyan etmesine neden oldu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e yakınlığı ile bilinen Sivas Milletvekili Ulaş Karasu'nun, hemşehrisi Cem Kotan'ı ısrarla istediği öne sürüldü. Kotan'ın bir hafta önce 'Ankara istiyor' diyerek Konyaaltı için başvuruda bulunduğu iddia edildi.

Bunun üzerine Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Eren Kurt, yaptığı açıklamada, "Bizim desteğimiz Büşra Özdemir'den yana. Cem Kotan ismiyle ilgimiz alakamız yok. Ancak sizin yazdığınız gibi Kotan isminin referansının Sivas Milletvekili Ulaş Karasu olduğunu öğrendik ve bu durumdan üzüldük" dedi. HABER MERKEZİ 

>

Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya Diplomasi Forumu'nda: "Filistin Devleti’nin teşekkülü şarttır" Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya Diplomasi Forumu'nda: "Filistin Devleti’nin teşekkülü şarttır"

>

>

>

Editör: TÜRKİYE SAATİ