New York Post'un haberine göre, Zuckerberg'in Hawaii'nin Kauai adasında bulunan yerleşkesi, kendine yetebilecek birimler içeriyor. Toplamda 5 bin metrekarelik yeraltı sığınağına açılan bir tünelle bağlanacak iki merkezi konak ve bir düzineden fazla binadan oluşan yerleşkede, 30 yatak odası ve 30 banyo bulunması planlanıyor. Ayrıca, 11 adet "disk şeklinde" ağaç evi grubu, halat köprülerle birbirine bağlı olacak.

Emine Erdoğan, Dubai'de BM Kalkınma Programı Başkanı Steiner ile görüştü Emine Erdoğan, Dubai'de BM Kalkınma Programı Başkanı Steiner ile görüştü

Zuckerberg'in bu yerleşkeyi satın almak için 170 milyon dolar harcadığı belirtilirken, yerleşkenin modern tarihin en pahalı kişisel inşaat projelerinden biri olduğu ifade ediliyor. Yerleşkenin kısmen tamamlandığı ve sürekli gözetim altında olması için 20'den fazla kamera bulunduğu öne sürülüyor. Ayrıca, çalışanlardan gizlilik sözleşmesi imzalatıldığı ve yerleşkenin patlamaya dayanıklı beton ve çelik karışımı duvarlarla çevrili olacağı belirtiliyor. İddialar arasında, aynı adada Bill Gates ve Jeff Bezos'un da benzer arazilere sahip olduğu bilgisi yer alıyor.

HABER MERKEZİ

Editör: Cemre Çalışkan