Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki 2023 Turkcell Süper Kupa maçı öncesinde, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da yaşanan 'Atatürk' krizi sonrasında takımlar sahaya çıkmama kararı aldı, ve karşılaşma iptal edildi. Bu gelişmeler üzerine Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının ardından Galatasaray ve Fenerbahçe, maça çıkmama kararı alarak karşılaşmanın iptal edilmesine karar verdiler.

Galatasaray- Sparta Prag maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda? Galatasaray- Sparta Prag maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda?

Spor yazarı Mehmet Demirkol, Suudi Arabistan'ın aldığı karara sert bir tepki gösterdi. Socrates Dergi'ye yaptığı açıklamada Demirkol şu ifadeleri kullandı: "Biz 100 yıl önce kararımızı vermiş bir ülkeyiz. Sen benim adıma, benim ulusum adına Suud ile Atatürk pazarlığı yapıyorsun. Bu kadar ilkesizlik olur mu? Ülkenin kurucusu tartışılır mı? Kim verdi sana bu yetkiyi? Kimsiniz siz? Nasıl yapabilirsin bunu? Ne hakla?"

Editör: TÜRKİYE SAATİ