Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, divan kurulunda yaptığı konuşmada, kulübün tarihine vurgu yaparak, rakiplerinin kıskançlık sebebiyle çeşitli saldırılara maruz kaldığını belirtti. Özbek, Galatasaray'ın Türk sporuna yön veren bir kulüp olduğunu ve bu misyonuyla gençliğe önemli katkılarda bulunduğunu vurgulayarak şu ifadeleri kullandı:

Fenerbahçe çeyrek finale çıktı Fenerbahçe çeyrek finale çıktı

"Galatasaray Spor Kulübü, kurulduğu günden bu yana Türk sporuna yön vermiş, olimpik sporların Türkiye'de sevilmesini sağlamış tek kulüptür. Bu misyonuyla Galatasaray, Türk gençliğine büyük fayda sağlamış ve onların yetişmesine büyük emek harcamıştır. Kulübümüz, yaptıkları, tarihi ve üyeleriyle kıskanılan bir kurum olmuştur."

Özbek, Galatasaray'ın başarılarına duyulan kıskançlığın zaman zaman kavgalara ve sataşmalara sebep olduğunu ifade ederek, kulübün bu tür zorlukları birlik içinde aşmayı başardığını söyledi:

"Galatasaray her dönem içinde bulunduğu kavgalardan galip çıkmıştır. Bu başarının tek sebebi birlik içinde olmamızdır. Kulübümüz, projeleriyle, finansal ve sportif başarılarıyla kıskanılmaktadır. Ancak bu kıskançlık, büyük bir saldırıya dönüşmüş durumda. Bu nedenle sizden ricam, birlik olalım, tek yumruk olalım. Ancak birlikte hareket ederek bu saldırıların üstesinden gelebiliriz. Kenetlenirsek, bu birliktelikten kaynaklı faydaları göreceğimize inanıyorum."

Editör: Cemre Çalışkan