Bakan Işıkhan, NTV'ye yaptığı açıklamada, "Emeklilerin bayram ikramiyesinin artırılması talebi var, bu adımlara atmaya hazırız" şeklinde konuştu. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile birlikte çalışmalar yürüttüklerini ve gerekli değerlendirmeleri yaparak adımların atılacağını belirtti.

CHP'li Taşcıer TÜRK-İŞ'in açıkladığı açlık ve yoksulluk verilerini değerlendirdi CHP'li Taşcıer TÜRK-İŞ'in açıkladığı açlık ve yoksulluk verilerini değerlendirdi

Öte yandan, emeklilere yönelik daha önce yapılan destekler hakkında da bilgi veren Işıkhan, bir seferlik 5 bin lira destek verdiklerini ve emeklilerin bu konuda müsterih olmalarını sağladıklarını dile getirdi. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile işbirliği içinde çalışarak emeklilerin taleplerini karşılamaya hazır olduklarını vurguladı.

Bakan Işıkhan, EYT kapsamındaki düzenlemelerden faydalanan kişi sayısının yaklaşık 2 milyon olduğunu ve sürecin devam ettiğini belirtirken, 2024 yılının sonunda emekli sayısının 16 milyon 400 olacağını tahmin ettiklerini ifade etti. Emeklilerin refahını artırmaya yönelik çalışmalara devam edeceklerini ve emeklilere birçok alanda ayrıcalık sağlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Editör: Cemre Çalışkan