Haziran ayında gerçekleştirilecek seçimler öncesinde gözlerin çevrildiği Türkiye Belediyeler Birliği'nde (TBB) Genel Sekreterlik pozisyonları için sürpriz bir isim gündemde: 13 yıl boyunca İç Anadolu Belediyeler Birliği'nde Genel Sekreter olarak görev yapan Salim Çoruk. CHP'nin 31 Mart Yerel Seçimlerinde birinci parti olarak değerlendirmenin ardından TBB yönetiminin değişeceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye Belediyeler Birliği meclis üyesi seçiminde, CHP'nin blok listesi 835 oy alarak seçimi kazandı. AKP'nin listesi ise 621 oyda kaldı. Bu sonuçlarla, TBB başkanlığına CHP'nin göstereceği ismin seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

CHP'li başkanın odasından dinleme cihazı çıktı CHP'li başkanın odasından dinleme cihazı çıktı

İmamoğlu ve Yavaş İddiası

Haziran ayında yapılacak seçimlerde Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı için iki önemli ismin adı geçiyor: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş. Bu iki isim, TBB başkanlığı için güçlü adaylar olarak öne çıkıyor.

TBB Genel Sekreterliği İçin Salim Çoruk İddiası

Öte yandan CHP'ye yakınlığıyla bilinen ve 13 yıl boyunca İç Anadolu Belediyeler Birliği'nde Genel Sekreter olarak görev yapan Salim Çoruk'un adı, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği için kulislerde konuşulmaya başlandı. Çorumlu olan yerel bürokrat Salim Çoruk'un, uzun yıllara dayanan deneyimi Türkiye Belediyeler Birliği'nde kanıtlanmak istediği ifade ediliyor.HABER MERKEZİ 

Editör: TÜRKİYE SAATİ