Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Cumhur İttifakı'nın İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Hamza Dağ'a destek vererek Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e gönderme yapmış, “İzmir'de Dağ'ın sıcaklığı Tunç'u eritip savuracaktır” demişti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de ziyaret ettiği İzmir Akdeniz Bianeli öncesinde Anka Haber Ajansı'nın sorularını yanıtladı. Bahçeli'nin 'İzmir'de Dağ'ın sıcaklığı Tunç'u eritip savuracaktır' ifadelerini değerlendiren Soyer, şunları söyledi:

“BUGÜNE KADAR ÇOK DAĞLAR AŞTIK, BUNDAN SONRA DA AŞARIZ”

“Vallahi ben de basından duydum. Aslında asla kişisel polemik yapmadım bugüne kadar hiç kimseyle, yine yapmam ama bu nezaket ölçüsünde yapılmış edebi bir atışma gibi gözüküyor. Bunu aşık atıştırmasına döndürmeden sadece şunu söyleyeyim; biz devletin zırhlılarından çok, halkın tunçtan kalkanına güveniriz ve o kalkanı hiçbir ateş eritemez, onu biliyorum. Bir de evvelallah bugüne kadar çok Dağ'lar aştık, bundan sonra da hepsini aşarız”

CHP'li Salıcı’dan Erdoğan’a kalibre yanıtı: “Kalibrenizi sevsinler. Filistin hakkında ahkam kesmeni dinleyecek değiliz" CHP'li Salıcı’dan Erdoğan’a kalibre yanıtı: “Kalibrenizi sevsinler. Filistin hakkında ahkam kesmeni dinleyecek değiliz"

ANKA

Kaynak: