Tüm Yerel-Sen Örgütlenme Sekreteri Devrim Onur Erdağ, Manisa Şehzadeler'de bulunan Atatürk büstüne yapılan balyozlu saldırıya tepki gösterdi. Erdağ, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’i hazmedemeyenler ve onlardan cesaret alan meczuplar bilsinler ki bu halkın yüreğinden Atatürk sevgisini ve ona duyulan minneti asla silemezsiniz. Bu ülkeye bağımsızlığı, Cumhuriyet’i ve eşitliği kazandıran, çağımızın en büyük lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün büstüne çirkin saldırıyı gerçekleştiren fail nasıl ve neye göre serbest bırakılıyor?”

"KURUCU LİDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E YAPILAN SALDIRILARA VE HAKARETLERE VERİLEN CEZALAR DAHA SERT VE CAYDIRICI OLMALIDIR"

Cumhuriyet savcılarına çağrıda bulunan Erdağ, “Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanı’na yapılan en ufak bir hakarette bile insanlar ceza alırken, Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan saldırılar ve hakaretler cezasız kalıyor. Artık bu duruma sessiz kalınamaz. Kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan saldırılara ve hakaretlere verilen cezalar daha sert ve caydırıcı olmalıdır. Cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyorum” dedi.

BAKAN YERLİKAYA: “74 İLDE DÜZENLENEN ‘MERCEK-17’ OPERASYONLARINDA 519 RUHSATSIZ TABANCA ELE GEÇİRİLDİ, 869 ŞÜPHELİ HAKKINDA İŞLEM YAPILDI” BAKAN YERLİKAYA: “74 İLDE DÜZENLENEN ‘MERCEK-17’ OPERASYONLARINDA 519 RUHSATSIZ TABANCA ELE GEÇİRİLDİ, 869 ŞÜPHELİ HAKKINDA İŞLEM YAPILDI”

“FAİLLER GEREKEN CEZAYI ALANA KADAR DA MÜCADELE EDECEĞİZ”

Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkenin kurucusu, milli ve manevi lideri olduğuna dikkat çeken Erdağ, şunları söyledi:

“Cumhuriyettir, Türk ulusudur, ortak mirasımız ve ortak geleceğimizdir. Kimse unutmasın ki, Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kurucu, milli ve manevi lideridir. Bizim de kırmızı çizgimizdir. Ona yapılan hiçbir hakaret ve saygısızlık kabul edilemez. Yaşanan bu ve bunun gibi bütün çirkin olayların sonuna kadar takipçisi olacağız, failler gereken cezayı alana kadar da mücadele edeceğiz.”

ANKA

Kaynak: anka