Süper Lig'de dün akşam yapılan MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının sonunda sahaya girerek hakem Halil Umut Meler'e yumruk atan Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca bu sabah tutuklandı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, bugün; hakem Halil Umut Meler’in Ankara’da tedavi gördüğü hastanenin önünde açıklama yaptı. Büyükekşi, hakem Meler’i ziyaretinin ardından hastane önünde şunları söyledi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya Diplomasi Forumu'nda: "Filistin Devleti’nin teşekkülü şarttır" Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya Diplomasi Forumu'nda: "Filistin Devleti’nin teşekkülü şarttır"

“Tüm futbol camiamıza geçmiş olsun. Gerekli açıklamalarımızı yaptık… Anında, hızlı bir şekilde toplandık. Bugün sabah Ankara’ya geldik. Allah’a çok şükür, başhekimimizin bizlere belirttiği gibi ve biz de gördük ki sağlık durumu hocamızın gayet iyi. İnşallah yarın taburcu olacak. Hocamızın 10 günlük bir yavrusu var. Özellikle bir an önce ailesine gitmek istiyor, İzmir’e dönmek istiyor.

Bu yapılan saldırı gerçekten hepimizi çok derinden üzdü. Çok üzülüyoruz. Bu tür konularla keşke şu anda burada olmasaydık. Biz Türkiye Futbol Federasyonu olarak; Cumhuriyetimizin 100. yılında 2024 Avrupa Şampiyonası’na katıldık. Vatandaşlarımızı güzel bir şekilde onurlandırdık, gururlandırdık. 2032 Avrupa Şampiyonası’na İtalya ile birlikte ev sahipliği yapma hakkı aldık.

Ama bu iş, kesinlikle bu unutulmaması lazım. Bunun bir milat olması lazım. Bugün bizim buraya gelmemiz, sadece geçmiş olsun değil. Bugün önemli görüşmeler yapacağız. Sayın bakanlarımız ile Gençlik Spor Bakanımız ile İçişleri Bakanımız ile Adalet Bakanımız ile önemli görüşmeler yapacağız. Bu olayın her türlü gerek suçluları, gerekse bunan sebep veren tüm paydaşları, bir kendilerine gelmesini tüm kamuoyundan talep ediyorum.”

Büyükekşi, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Ligin bundan sonra nasıl devam edeceği ile ilgili soruya, Büyükekşi; “Bununla ilgili biz bugün bu görüşmelerimi yapacağız. Yarın yönetim Kurulu toplantımızda, bütün konuları açıklığıyla ne kararlar alacağımız ile ilgili daha detaylı bilgi vereceğiz. Bugün temaslarımızı yapalım. Olayı şiddetle kınıyoruz. Bu tür olayların; bu oldu, iki hafta sonra tekrar eski haline gelsin, böyle bir şey kesinlikle kabul edilemez” dedi.

Büyükekşi, ayrıca; “Hedefimiz Türkiye’de futbolun doğru şekilde, herhangi bir sıkıntı yaşamadan devam etmesi… Şu anda hakemimiz önemli, hakemlerimizin sağlığı, ruh sağlığı önemli. Bunun için buradayız” dedi.

ANKA

Kaynak: