Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyet gösteren PTT AŞ, vatandaşları sahte gönderi etiketleri düzenleyen dolandırıcılara karşı uyardı.

PTT AŞ tarafından yapılan yazılı açıklamada, şirketin adı ve güvenilirliğinin kullanılarak PTT Kargo gönderi etiketleri üzerinde sahte düzenlemeler yapıldığı vurgulandı. Bu dijital sahteciliklerle vatandaşların yanıltıldığı belirtilerek, "Sahte gönderi etiketi düzenlenerek gerçekleştirilen bu tür dolandırıcılık faaliyetlerine karşı vatandaşlar dikkatli olmalı" ifadesine yer verildi.

Sezgin Tanrıkulu’dan, Bakan Yumaklı’ya göçerlere meraların yasaklanması tepkisi Sezgin Tanrıkulu’dan, Bakan Yumaklı’ya göçerlere meraların yasaklanması tepkisi

Açıklamada, dolandırıcıların alıcı ve gönderici bilgilerini istedikleri gibi düzenleyerek bu yolla sipariş veren kişilerden ücret talep ettiği belirtildi. Özellikle sahte e-ticaret siteleri veya sosyal medya platformlarındaki alışveriş bağlantıları üzerinden dolandırıcılık girişimlerinde bulunulduğu ifade edildi.

Editör: TÜRKİYE SAATİ