Milli Savunma Bakanlığı, “Terörle mücadelemiz, hudutlarımızda da sürüyor. Hudut kartallarımız, ülkemizden Yunanistan’a ve İran'a yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 4 kişiyi yakaladı. Yapılan inceleme sonucunda yakalanan şahıslardan birinin FETÖ, birinin de DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu belirlendi” açıklamasını yaptı.

BAKAN YERLİKAYA: “74 İLDE DÜZENLENEN ‘MERCEK-17’ OPERASYONLARINDA 519 RUHSATSIZ TABANCA ELE GEÇİRİLDİ, 869 ŞÜPHELİ HAKKINDA İŞLEM YAPILDI” BAKAN YERLİKAYA: “74 İLDE DÜZENLENEN ‘MERCEK-17’ OPERASYONLARINDA 519 RUHSATSIZ TABANCA ELE GEÇİRİLDİ, 869 ŞÜPHELİ HAKKINDA İŞLEM YAPILDI”

Milli Savunma Bakanlığı, Türkiye’den Yunanistan ve İran’a yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 4 kişinin yakalandığını duyurdu. Bakanlık, 4 kişiden 1’i FETÖ, 1’i de DEAŞ terör örgütü üyeleri olduğunu açıkladı. Bakanlığın, X hesabında yaptığı açıklama şu şekilde:

“Terörle mücadelemiz, hudutlarımızda da sürüyor. Hudut kartallarımız, ülkemizden Yunanistan’a ve İran'a yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 4 kişiyi yakaladı. Yapılan inceleme sonucunda yakalanan şahıslardan 1’inin FETÖ 1'inin de DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu belirlendi.”

Kaynak: anka