31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesi Muğla'nın Marmaris ilçesinde CHP'nin Belediye Başkan adayı Acar Ünlü yaptığı seçim çalışmasıyla kendisine olan desteği her gün üst sıralara taşımaya devam ediyor.


CHP'NİN ADAYI ACAR ÜNLÜ YÜZDE 55'İN ÜSTÜNDE ÇIKTI

İzelba'nın Marmaris'te yaptığı 6 - 9 Mart tarihleri arasında 3 bin kişiyi kapsayan yerel seçim anketinde CHP'nin adayı Acar Ünlü yüzde 56,6 AKP'nin adayı Serkan Yazıcı yüzde 26,9 ve İYİ Parti'nin adayı Muhammet Ali Acar ise yüzde 12,4 oy oldu.

OY VERME TERCİHİ

Ankete katılan Marmarislilere sorulan "Marmaris Belediye Başkanlık seçiminde oy verme tercihinizi belirleyen faktör nelerdir?" sorusuna 'Adayın Projeleri' yüzde 24.8 , 'Yaşam Tarzım.politik kimlik,demografik etken' yüzde 48,9 ve 'Ekonomik Göstergeler' ise yüzde 26,3 çıktı.

ACAR ÜNLÜ KİMDİR?

CHP'li Gürer: "Emeklilik için sigorta başlangıç tarihi sayılmalıdır" CHP'li Gürer: "Emeklilik için sigorta başlangıç tarihi sayılmalıdır"

Acar Ünlü 1981 yılında Muğla'da doğdu. Eğitimine Marmaris'te Atatürk İlkokulu ile başlayan Acar Ünlü, daha sonra sırasıyla Kenan Evren Ortaokulu'nu, İzmir Türk Koleji Fen Lisesi'ni ve Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Yüksek eğitimini de İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı'nı Şeref Öğrencisi sıfatıyla bitirerek tamamlamıştır. İş hayatına aile şirketlerine ait oteller ve restoranlarda yöneticilik yaparak başlayan Acar Ünlü, 2007 yılında bireysel olarak ticarete başlamış ve Pizzarium isimli bir pizza markası kurmuştur. İlerleyen dönemde Yoda isimli bir de kafe markası ile ticarete devam eden Acar Ünlü her iki markanın da büyümesine yönelik çalışmalar yürütmektedir. 

Toplumun her zaman örgütlü bir yapıda olması gerektiğine inanan Acar Ünlü Rotaract Kulüp'te bir süre görev yapmıştır. Halen Marmaris Lions Kulübü, SKAL Kulübü ve Marmaris Genç İşadamları Derneği üyesi olan Acar Ünlü bu derneklerde çeşitli yönetim kademelerinde görev yapmıştır. Ve bir grup gönüllü arkadaşı ile Bir İnsan isimli bir oluşum ile çeşitli sosyal sorumluluk faaliyetlerine devam etmektedir. 

2001 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'ne üye olan Acar Ünlü, bu zamana kadar Marmaris Gençlik Kolları'nda uzun yıllar görev yapmıştır. Bu zamana kadar delegelik ve yönetimsel birimlerde görev yapan Acar Ünlü, 2014 yılında yapılan seçimler ile Marmaris Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. 2023 yılında CHP Marmaris İlçe Başkanlığı görevini yürüttü, 2024 yerel seçimlerinde ise CHP'nin Marmaris Belediye Başkan aday oldu.

HABER MERKEZİ 

Editör: TÜRKİYE SAATİ