Antalya’nın köklü sivil toplum kuruluşlarından Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KONYSİAD), 14. yılını kutluyor. 10 Haziran günü düzenlenen genel kurulda yeni yönetimini seçen dernek, akşamında ise 14. yılına özel düzenlediği baloda konuklarını ağırladı. Baloya Antalya Milletvekilleri Sururi Çorabatır, Mustafa Köse, Cavit Arı, Aykut Kaya, Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Konyaaltı Kaymakamı Rahmi Köse, Antalya Serbest Bölgesi Bölge Müdürü Talat Güçsav, Bölge Liman Başkanı Alper Keçeli, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş, Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, ATSO Başkan Yardımcısı Boğaçhan Göksu, ASBAŞ Genel Müdürü Zeki Gürses, BAKSİFED Başkanı Mustafa Cengiz ve KONYSİAD üyeleri katıldı.

Ekran Görüntüsü 2024 06 12 122357

Gece, KONYSİAD’ın kuruluşundan bugüne 14 yılını anlatan videonun izlenmesinin ardından, genel kurulda yeniden başkan seçilen İlhami Kaplan’ın konuşmasıyla başladı. Kaplan, huzur ve mutluluğu bir arada yaşamanın zorluğundan bahsederek başladığı sözlerini, bu duyguları bir arada yaşamasına vesile olan konuklarına teşekkür ederek sürdürdü.

Ekran Görüntüsü 2024 06 12 122452

İlhami Kaplan sözlerine şöyle devam etti:

Ali Mahir Başarır: “Danıştay Karaduvar'da bizi haklı gördü. Mersin’in bir karış toprağını kirlettirmeyiz” Ali Mahir Başarır: “Danıştay Karaduvar'da bizi haklı gördü. Mersin’in bir karış toprağını kirlettirmeyiz”

“Cennetin yer yüzündeki iz düşümü olduğuna inandığımız Konyaaltı bölgemizin çatısını oluşturmaktı başlangıçtaki düşüncemiz. Bunun beraberinde bölgemizi daha yaşanabilir, daha modern bir konuma taşıyabilmek için projeler üretmeyi hedef edinmiştik. Bu düşünce, nüvemiz oldu ve buradan boy vermeye başladı derneğimiz. Bu özel ailenin oluşup, gelişip, büyümesinde, kurucu üyelerimizle birlikte, o dönem Konyaaltı Belediye Başkanı olan Muhittin Böcek’in de emeği büyüktür. Desteğini hiçbir zaman bizlerden esirgemedi”

“Her geçen gün büyüdük, birlikte güç kazandık. Bireyselliği ve egoları bir kenara bırakıp, birlik olmanın, verimli işler yapabilmek için altın anahtar olduğuna inanıyoruz. Bölgesinin gelişimine, ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak üzere, yeni projeler üretmek isteyen, aynı hedef ve amaç uğrunda kenetlenmiş, gün be gün güçlenen bir dernek olarak, bölgenin gözü, kulağı ve sesi olmaya çalışan bir yolculuk içerisindeyiz. Umut ediyorum ki; kendi iş alanlarında son derece başarılı olmuş bu takımın oyuncuları; sevgi, kardeşlik, dostluk saç ayağına, deneyim ve tecrübelerini de ekleyerek, KONYSİAD ilkeleri ve amaçları doğrultusunda, hedefledikleri projeleri gerçekleştirecek, gelecek nesillerin de daha duyarlı olmalarına örnek teşkil ederek, göz bebeğimiz Konyaaltı’mıza hak ettiği özen ve değeri vermeye devam edecektir.”

İsim değişikliği yaparak derneğin “iş adamları” olan adını “iş insanları” olarak değiştirdiklerine vurgu yapan Kaplan, “Adam-kadın gibi adılları bir kenara bırakıp, insan olarak devam etmeyi doğru bulanlardan olduk” dedi.

Başkanlıkta son dönemi olduğunu açıklayan Kaplan, tüzüğe üyelerin onayıyla dernek üyeliğinde 20 yılı dolduran ve 65 yaşını geçen üyelerin sadece seçme hakkı olup seçilme hakkı olmadığı yönünde madde eklendiğini ve daha genç üyelerin dernekte aktif görev almaları adına bu kararı aldıklarını duyurdu.

Kaplan, “Bu kararla aslında bir yandan kendi kendimi emekliye ayırmış oluyorum. Böylelikle bu son görevim olmuş olacak” diye ekledi.

İlhami Kaplan’ın konuşmasının akabinde “Konyaaltı’na değer katanlar” ödül törenine geçildi. Tören önceki yönetim kurulunda görev alan dernek üyelerinin plaketlerinin takdimi ile başladı.

Ekran Görüntüsü 2024 06 12 122601

2021-2024 döneminde görev yapan yönetim kurulu üyeleri Berkant Mercanlı, Mustafa Kemal Altunlu, Can Çevik, Hakan Gürcüoğlu, Özhan Sade ve Nesrin Ayan Özben’in ardından KONYSİAD’da 10 yılını doldurmuş olan Bülent Erol, İlyas Erdal, Hüseyin Kurtay, Kürşat Durmuş, Süleyman Tezcan, Murat Bilgiç, Gökçen Deveci, Hülya Tükenmez, Cihan Taşkın, Nuri Ülker, Bora Terzioğlu, Özhan Sade, Berkant Mercanlı, Ahmet Ünal, Hanefi Demir ve Göksel Arkın’a ödülleri verildi. KONYSİAD’ın "Bölgemize Değer Katan Yatırımcı Ödülü" ise Ali Kemal Gürdal’a takdim edildi.

Ekran Görüntüsü 2024 06 12 122708

Gece pasta kesiminin ardından canlı müzik eşliğinde devam etti.

Ekran Görüntüsü 2024 06 12 122830

Editör: Cemre Çalışkan