Edinilen bilgiye göre, İstanbul'da vergi borcu olan bir kişi, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek vergi Dairesi'nde görevli gelir uzmanı ile icra memuru hakkında suç duyurusunda bulundu. Mağdur, kendisini arayan vergi uzmanı ile icra memurunun, borcu nedeniyle hesaplarına bloke konulacağını ancak bir miktar para karşılığında bu kararı erteleyebileceklerini söyleyerek rüşvet istediğini iddia etti. Bunun üzerine konuyla ilgili İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Nisan'ın ilk haftasında konuyla ilgili çalışma başlattı.

Yapılan çalışmalarda şüphelilerin mağdur kişiyi önce arayarak 20 bin lira karşılığında hesabına bloke konulmayacağını söylediği, mağdur kişinin bu parayı verdiğini ancak şüphelilerin bu sefer de 40 bin lira para istedikleri belirlendi.

Şüphelilerin, mağdurun Esenyurt'taki işyerine giderek paraları elden teslim aldığını öğrenen polis ekipler, şüphelileri yakalamak için söz konusu adrese gitti. Mağdur, seri numaraları belli olan paraları şüphelilere teslim etti. Şüpheliler parayı aldıktan sonra araçlarıyla adresten ayrılırken  polis ekipleri, şüphelilerin aracını durdurarak 2 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüphelilerin üzerinde yapılan aramalarda ise 2 cep telefonu, seri numaraları daha önceden alınan 5 bin lira ve soruşturmaya konu 10 bin lira olmak üzere toplam 15 bin lira nakit para, 1 sarı zarf ile lastikli desteler halinde toplam 11 bin 820 lira ve 200 dolar nakit para ele geçirildi.

Şırnak Valiliği: "Cudi ve Gabar dağları bölgelerine girişler 24 Mayıs'a kadar yasaklanmıştır" Şırnak Valiliği: "Cudi ve Gabar dağları bölgelerine girişler 24 Mayıs'a kadar yasaklanmıştır"

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 2 şüpheli mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

ANKA

Kaynak: anka