Şubat ayında ihracat verileri 21 milyar 86 milyon dolara ulaştı Şubat ayında ihracat verileri 21 milyar 86 milyon dolara ulaştı

Süper Lig'de dün akşam yapılan MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının sonunda hakem Halil Umut Meler'e yumruk atan, aralarında Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca'nın da bulunduğu üç kişi, bu sabah saatlerinde Ankara Sincan’daki Batı Adliyesi’ne sevk edildi. Koca ve tüm şüpheliler hakkında "6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna aykırılık" ile "kamu görevlisini yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle yaralama" suçlarından Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılmıştı.

Kulüp Başkanı Koca'nın da aralarında olduğu 3 şüpheli savcılık sorgusunun ardından, nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarıldı. Koca ve iki şüpheli; "6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna aykırılık" ve "kamu görevlisini yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle yaralama" suçlaması ile tutuklandı.

Faruk Koca, Sulh Ceza Hakimliği’ndeki ifadesinde şunları söyledi:

“Bu konu ile ilgili olarak savcılıkta ve kollukta ifade vermiştim. Bu ifadelerimi aynen tekrar ederim. Üzerime atılı suçlamayı kesinlikle kabul etmiyorum. Hakemin verdiği yanlış kararlar ve tahrik edici davranışlardan dolayı bu olay gelişmiştir. Benim amacım hakeme sözlü tepki gösterip, yüzüne tükürmekti. Bu esnada hakemin yüzüne bir tokat attım. Benim atmış olduğum tokat, kırığa sebebiyet vermez. Benim atmış olduğum tokattan sonra hakem yaklaşık 5-10 saniye ayakta durdu, daha sonra kendisini yere attı. Kalp rahatsızlığım bulunması sebebi ile de beni olay yerinden hemen uzaklaştırdılar. Ben bunun dışında gerçekleşen hiçbir olaydan haberdar değilim. Söyleyeceklerim bu kadardır.”

ANKA

Kaynak: anka