Gaziantep FK ve Samsunspor maçlarında olduğu gibi Başakşehir'e karşı attığı golle dikkatleri üzerine çeken 23 yaşındaki futbolcu, Avrupa'nın önemli kulüplerinin radarına girdi. Bu sezon 4 gol atıp 5 asist yaparak takımına büyük katkı sağlayan Barış Alper'in bonservis bedeli de Galatasaray yönetimi tarafından belirlendi.

Kendisini geliştirmek adına ekstra çaba sarf eden Barış Alper, Florya'daki antrenmanların ötesine geçerek özel bir spor hocasıyla düzenli fiziksel çalışmalar yapmayı tercih ediyor. Ayrıca profesyonel destek alarak rakiplerini analiz edip maçlara özel hazırlıklar yapıyor.

Valilikten derbi kararı... Konuk takım taraftarları da stada alınacak Valilikten derbi kararı... Konuk takım taraftarları da stada alınacak

Başakşehir maçında hakemi doğru bir karar almaya yönlendiren Fair-Play ruhuyla örnek bir davranış sergileyen Barış Alper Yılmaz'ın bu tutumu, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair-Play Komisyonu Başkanı ve Dünya Fair Play Konseyi Başkan Yardımcısı Erdoğan Arıpınar tarafından takdirle karşılandı. Arıpınar, 23 yaşındaki milli futbolcuyu 2024 Türkiye Fair Play Ödülü'ne aday gösterdiklerini açıkladı.

Almanya ve İtalya'dan kulüplerin yakından takip ettiği Barış Alper Yılmaz, son olarak Tottenham'ın transfer listesine de adını yazdırmayı başardı.HABER MERKEZİ 

Editör: TÜRKİYE SAATİ