TOKİ, Hatay’ın Kırıkhan ilçesinin Merkez Mahallesi’nde deprem sonrası konut inşa etmek için ihale düzenledi. İhaleyi, eski AKP Elazığ İl Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Tetik’in şirketi TETİŞ İnşaat’ın da olduğu iş ortaklığına gitti.

TOKİ’nin 70 adet konut, 43 adet dükkân inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işini içeren ihalenin yaklaşık maliyeti 343 milyon 247 bin TL olarak belirlendi. İhale, 329 milyon 500 bin TL’yle Tetiş Yapı İnşaat A.Ş., YK Altyapı A.Ş. ve Öz Yapıcılar İnşaat Limited Şirketi’nin oluşturduğu iş ortaklığına verildi.

DEPREM BÖLGESİNDE 26 KATLI BİNA DİKMİŞTİ

AKP’li Mustafa Tetik’in sahibi olduğu Tetiş İnşaat, Elazığ’da 2020 yılında meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depreme rağmen Elazığ Özel İdaresi ortaklığında 26 katlı bina inşaatıyla Elysium Alışveriş ve Yaşam Kompleksi yapmıştı. Dönemin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 26 katlı inşaat çalışmasını incelemiş ve kat yüksekliğinin fazla olduğu gerekçesiyle inşaat çalışmasının durdurulması talimatını vermiş ve inşaat çalışması bir süreliğine durdurulmuştu. Firmanın, verilen kararı mahkemeye taşıması sonrasında inşaat çalışmalarına devam edilmişti.

HASTALARA SAHTE FATURALAR KESEREK KAMU KURUMLARINI TOPLAMDA 41 MİLYON LİRA ZARARA UĞRATAN 11 ŞÜPHELİ YAKALANDI HASTALARA SAHTE FATURALAR KESEREK KAMU KURUMLARINI TOPLAMDA 41 MİLYON LİRA ZARARA UĞRATAN 11 ŞÜPHELİ YAKALANDI

DEPREMDEN 3 GÜN SONRA 698 MİLYONLUK İHALE ALMIŞTI

AKP’li Tetik’in şirketi olan Tetiş Yapı İnşaat, TOKİ’nin İstanbul Tuzla’da, Sabiha Gökçen Havalimanı’nın doğu kenarına yaptıracağı 625 konut 16 dükkan için açtığı ihaleyi de 698 milyon 368 bin TL’ye almıştı. 24 Ocak 2023 tarihinde imzalanan ihalenin sonucu, 6 Şubat depremlerinden 3 gün sonra 9 Şubat 2023 tarihinde açıklanması dikkat çekmişti.

ANKA

Kaynak: anka