HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Batman’da belediye başkan adaylarını tanıttı. Batman, Mardin ve Şırnak belediyeleriyle birlikte toplam 24 belediye başkan adayını açıklayan Yapıcıoğlu, Batman Milletvekili Serkan Ramanlı’yı, Batman Belediye Başkan adayı gösterdi.

Ekrem İmamoğlu'ndan Kurum'a destek veren Çiller'e: "13 bin metrekare araziye ballı börek bir imar çıkarttığı için..." Ekrem İmamoğlu'ndan Kurum'a destek veren Çiller'e: "13 bin metrekare araziye ballı börek bir imar çıkarttığı için..."

CUMHURİYET’İ HEDEF ALMIŞTI

Geçtiğimiz hafta HÜDA PAR tarafından Diyarbakır’da düzenlenen “Ana Dilimi Seçiyorum" temalı bir panelinde konuşan HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Cumhuriyet'in ilanını hedef alarak "Bundan 100 yıl önce darbe yapanların, insanları kendilerinden uzaklaştırıp devlete düşman ettirdiği halklardan biri Kürtler idi ve bu Kürtler de Müslümandı. Bu uygulama yıllarca devam etti. Gayeleri İslam'ı bölgeden silmekti ve ne yazık ki bazı yerlerde de bunu başardılar. Bizlere hem Müslüman olmamız hem de Kürt olmamız dolayısıyla her iki yönden düşmanlık ettiler. Elhamdülillah âlimlerimiz ve büyüklerimizin çabalarıyla tümden başarıya ulaşmadı. İslam'ı bizden alamadılar ama dilimiz, gün geçtikçe eriyip kayboluyor” ifadelerini kullanmıştı.

ANKA

Kaynak: