Deniz Demir, son 7 yılda araç muayenesine gelen zam oranına tepki gösterdi. Demir, 2024’te yüzde 61 zamlanan araç muayene ücretlerinin 2017 yılından bu yana toplamda yüzde 818.6 artığına dikkat çekti. Demir konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

VATANDAŞ ARAÇ SAHİBİ OLDUĞUNA PİŞMAN OLDU”

“2007’de özelleştirilen, Türkiye’de periyodik araç muayenesinde yetkili tek kuruluş olan TÜVTÜRK, fahiş zamlarına bir yenisini ekledi. 2024’te yüzde 61 zamlanan araç muayene ücretlerindeki artış 2017’den bu yana ise yüzde 818.6 arttı. Araç sahiplerinin rutin aralıklarla TÜVTÜRK’e yaptırmak zorunda oldukları araç muayene ücretinin bedeli 1.130 TL iken bu yıl 1.821 liraya çıktı.

AKP VE YANDAŞLARI, NASIL DAHA FAZLA TIRTIKLARIZ DERDİNDE”

TİCARET BAKANLIĞI: “BİR ÖNCEKİ YILA GÖRE YÜZDE 300 ARTIŞLA 8 MİLYAR TL DEĞERİNDE TİCARİ EŞYA VE UYUŞTURUCU MADDE YAKALANDI” TİCARET BAKANLIĞI: “BİR ÖNCEKİ YILA GÖRE YÜZDE 300 ARTIŞLA 8 MİLYAR TL DEĞERİNDE TİCARİ EŞYA VE UYUŞTURUCU MADDE YAKALANDI”

Araç muayene istasyonları özelleştirilmesi ile birlikte TÜVTÜRK sektörde tekel haline geldi. Devlet kontrolünden çıkarılarak özelleştirilen araç muayene sistemi ise her sene uçuk zamlar ile araç sahiplerinin belini büktü. Çift MTV, durmak bilmeyen akaryakıt zamları, zorunlu araç muayenesinde özel sektörün keyfi belirlediği ücretler ile vatandaş araç sahibi olduğuna pişman oldu. Vatandaşın dişinden tırnağından biriktirip aldığı malında, kenara koyduğu üç kuruşunda gözü olan AKP ve yandaşları, nasıl daha fazla tırtıklarız derdinde.”

ANKA

Kaynak: