Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, öğretmenlerde uygulanan indirimli ulaşım hakkının sağlık personeline de uygulanması gerektiğini ifade etti. Doğruyol, şunları söyledi:

“Sağlık çalışanlarımıza indirimli ulaşım hakkı istiyoruz. Sağlık çalışanlarımız bugüne kadar maalesef görmezden gelinmiştir. Sağlık çalışanlarımız halen öğretmen arkadaşlarımızda olduğu gibi indirimli ulaşım hakkı tanınmasında büyük yarar vardır. Çünkü sağlık çalışanlarımız yedi yirmi dört kesintisiz hizmet veren bir meslek grubudur. Sağlık çalışanlarımız maden işçilerinden sonra en riskli meslek gruplarından bir tanesidir. Ve bu pandemi döneminde de görülmüştür. Pandemi döneminde pek çok vatandaşımız yakınını kovid oldu diye görmeye bile gitmediği dönemlerde sağlık çalışanı arkadaşlarımız o hastalığımızda yedi yirmi dört hizmet vermişlerdir. Ve pek çok sağlık çalışanımız da hayatını kaybetmiştir.

Yargıtay Başkanlığı seçimlerinde yine başa dönüldü Yargıtay Başkanlığı seçimlerinde yine başa dönüldü

Sağlık çalışanlarımızı tek gören belediyemiz Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yücel Yılmaz'dır. Bugün itibarıyla yani dört vakit itibarıyla Balıkesir'de bulunan sağlık çalışanı arkadaşlarımıza indirimli ücret tarifesi uygulanacaktır. Biz istiyoruz ki bu sağlık çalışanlarımıza indirimli ulaşım hakkı tüm Türkiye'deki belediyelerimizde ve kamu ulaşım aracı yani devlet demiryolları, denizyolları gibi ulaşım araçlarımızla da uygulansın. Tabi bu yetkiler Sayın Cumhurbaşkanımızdadır. Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan sesleniyorum. Diyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanımız, sağlık çalışanlarını lütfen görün. Çünkü gerçekten indirimli ulaşım hakkını hak bir lezzet turu varsa bunların ilk sıralarında sağlık çalışanlarımızdır.”

ANKA

Kaynak: anka