İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bu sabah sosyal medya hesabından "Kafes-21" adıyla organize suç örgtülerine yönelik yapılan operasyonlar hakkında açıklama yaptı. Yerlikaya'nın verdiği bilgiye göre, Polonya’da uyuşturucu ticareti yapan, Fas’dan İtalya ve İspanya’ya yüklü miktarlarda getirdikleri uyuşturucuyu, Avrupa ülkelerine de sevk eden ve İnterpol Kırmızı Bülten’le aranan Thomas Josef Konrad, Antalya('nın Alanya ilçesinde yakalandı.

9 ilde 'Kafes' operasyonu: 2 suç örgütü çökertildi, 37 şüpheli yakalandı 9 ilde 'Kafes' operasyonu: 2 suç örgütü çökertildi, 37 şüpheli yakalandı

İnterpol Kırmızı Bülten’le Çin’de yaptığı dolandırıcılık ve yasa dışı örgüt faaliyetleri suçundan aranan örgüt elebaşı Jinking Peng ise İstanbul Fatih’te yakalandı.

Difüzyon mesajıyla aranırken hakkında Kırmızı Bülten de çıkarıla, Almanya’da 1 ton kokainin ele geçirilmesi operasyonun firari şüphelisi Danıel Alexander Muller ise İstanbul Beyoğlu’nda yakalandı. 

Bakan Yerlikaya, sosyal medya paylaşımında, "Aziz milletimizin bilmesini İsterim ki hangi büyüklükte olursa olsun, hangi bülten ile aranırsa aransın, halkımızın huzurunu kaçıran uluslararası organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine ve çetelere nefes aldırmayacağız" dedi.  

ANKA

Kaynak: