CHP’ye katılan eski İYİ Parti GİK Üyesi Bahadır Erdem, “CHP’nin bir neferi olduğum için ve bugün Sayın Genel Başkanımızın davetiyle üye olabildiğim için çok mutluyum. Bundan sonra da şimdi olduğu gibi Türkiye’de adalet yerleşsin, yargı bağımsız ve tarafsız olsun, insanlarımızın yüzü gülsün, eşitlik olsun, kadın hakları yükselsin, laiklik ve bilimin ışığında gençlerimiz eğitim alsın diye uğraşacağım. Ve bunu en iyi yapabileceğim, neferi olarak en iyi çalışabileceğim parti, tabii ki Atatürk’ün partisi, CHP” dedi. 

Erdem, ''Neler hissediyorsunuz'' sorusuna, şöyle yanıt verdi:

''CHP’nin bir neferi olduğum için ve bugün Sayın Genel Başkanımızın davetiyle üye olabildiğim için çok mutluyum. Bundan sonra da şimdi olduğu gibi Türkiye’de adalet yerleşsin, yargı bağımsız ve tarafsız olsun, insanlarımızın yüzü gülsün, eşitlik olsun, kadın hakları yükselsin, laiklik ve bilimin ışığında gençlerimiz eğitim alsın diye uğraşacağım. Ve bunu en iyi yapabileceğim, neferi olarak en iyi çalışabileceğim parti, tabii ki Atatürk’ün partisi, CHP.''

Ali Babacan, Kobani Davası kararını değerlendirdi: "Siyasi yumuşama lafta kaldı” Ali Babacan, Kobani Davası kararını değerlendirdi: "Siyasi yumuşama lafta kaldı”

''GENEL BAŞKAN'IN NORMALLEŞME ADIMLARI ÇOK DOĞRU''

Erdem, ''Özgür Özel’in siyasette başlattığı normalleşme adımlarına ne dersiniz” sorusuna, ''Bence çok önemli, çok doğru. Bu adımlarla zaten görüyorsunuz siyaset başka bir yöne evriliyor ve Sayın Genel Başkan çok güzel bir şekilde de kamuoyunu bu şekilde yönlendiriyor, siyasete yön veriyor” yanıtını verdi.

''BEN İYİ PARTİ’DEN AYRILALI ÇOK OLDU''

Bahadır Erdem, “Kararınızda İYİ Parti’deki değişim etkili oldu mu sorusu üzerenine, ''Ben İYİ Parti’den ayrılalı çok oldu'' dedi. Erdem, “CHP’de üst düzey bir göreviniz olacak mı” sorusu üzerine de ''CHP’nin neferi olduğunuz zaman zaten üstünüzde fazlasıyla görev var. Bununla çok şeyler yapacağız.'' diye konuştu.

ANKA

Kaynak: anka