Olay, Konyaaltı ilçesinde sabah saatlerinde şantiye işi yapan işçilerin sahilden 2 metre uzaklıkta su içinde hareketsiz duran bir kişiyi fark etmesiyle gerçekleşti. İşçilerin 112 Acil Çağrı Merkezi'ni araması üzerine kısa sürede olay yerine ekipler sevk edildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı dalgıcı olay yerine geldiğinde su üzerindeki kişiyi kıyıya çıkarttı. Yapılan incelemede, üzerinden kimlik çıkmayan 25-30 yaşlarındaki erkeğin hayatını kaybettiği belirlendi. Cesedin kıyıya çıkartılmasının ardından bileğinde 'Mustafa Kemal Atatürk' yazılı bir dövme bulunduğu tespit edildi. Ceset, Antalya Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Düzce'de trafik kazası: 1 yaralı Düzce'de trafik kazası: 1 yaralı

Bu son olayla birlikte son bir ayda Antalya sahillerine vuran ceset sayısı dokuz oldu. 17 Ocak'tan bu yana Alanya'da 1, Manavgat ve Serik'te 3'er, Aksu'da 1 ve Konyaaltı Sahili'nde 1 olmak üzere toplamda 9 ceset bulundu. Yapılan resmi açıklamalarda, cesetlerin Kıbrıs açıklarında battığı değerlendirilen göçmen teknesindeki kişilere ait olduğu öngörülmüştü. Ancak bu son cesedin kimliği ve ölüm nedeniyle ilgili soruşturma devam etmektedir.

Editör: TÜRKİYE SAATİ