Atatürk’ün Samsun’a çıkarak kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919'un 105. yılı, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı coşkulu bir programla kutlanacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan program kapsamında spor turnuvaları, söyleşiler, fener alayı ve konserler düzenlenecek.

19 Mayıs kutlamaları çerçevesinde 18 Mayıs Cumartesi saat 21.00’de Konyaaltı Beach Park Varyant Meydanı’nda ünlü DJ Burak Yeter sahne alacak. Kutlamalar, 19 Mayıs Pazar günü ise Fener Alayı ile başlayacak. Akşam saat 19.30’da ise Konyaaltı Varyant’tan başlayacak Fener Alayı Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek. 

Antalya Büyükşehir Belediye Bando ve Kent Orkestrası eşliğinde gerçekleştirilecek Fener alayının ardından Cumhuriyet Meydanı'nda ünlü sanatçı Buray konser verecek. Pop müziğinin sevilen ismi Buray saat 21.00’da en güzel şarkılarını Antalyalılar için seslendirecek. 

Konyaaltı Belediye Başkanı Kotan'dan çocuklara görev: "Sizler artık belediyenin müfettişlerisiniz" Konyaaltı Belediye Başkanı Kotan'dan çocuklara görev: "Sizler artık belediyenin müfettişlerisiniz"

ALANYA’DA “YÜZYÜZEYKEN KONUŞURUZ” KONSERİ 

19 Mayıs coşkusu, Alanya’da da yaşanacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Alanya Belediyesi iş birliğiyle düzenlenecek etkinlikte, 19 Mayıs Pazar günü saat 19.30’da Atatürk Anıtı önünde Fener Alayı başlayacak. Alanya’daki kutlamalar saat 21.00’de Belediye Sarayı arkasında düzenlenecek Yüzyüzeyken Konuşuruz grubunun konseri ile devam edecek. 

FUTBOL VE AYAK TENİSİ TURNUVASI

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında gençler arasında heyecan dolu spor etkinlikleri düzenleyecek. 2005-2009 doğumlulardan oluşan takımların katılımıyla gerçekleştirilecek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Futbol Turnuvası, Antalya Büyükşehir Belediyesi Futbol Akademisi Halı Sahalarında yapılacak. 15-19 yaş arası gençler ve 20-30 yaş arası yetişkin oyuncuların katılımıyla Beach Park Tenis Kortları’nda 19 Mayıs Kupası Ayak Tenisi Turnuvası yapılacak.

“ATATÜRK VE BAĞIMSIZLIK” SÖYLEŞİSİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtım Daire Başkanlığı ise 19 Mayıs 1919'un 105. yılı'nda “Atatürk ve Bağımsızlık” söyleşi ve dinletisi düzenleyecek. 18 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00’de Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlikte Emekli Albay, tarihçi Suat Akgül “Atatürk ve Tam Bağımsızlık”, Ozan-Antropolog Himmet Cansız da “Türk Gençliğine Mektup” konulu söyleşilerde katılımcılarla birlikte olacak. Ozan İbrahim Koç da “Işığım Atatürk” isimli türkü dinletisi ile etkinliğe renk katacak.

ANKA

Kaynak: anka