(ANTALYA)- Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, 75 oda başkanı ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret etti, kendisine yeni dönemde başarılar diledi. Esnafa destekleri için teşekkür eden Başkan Böcek, 13 Mayıs Pazartesi günü gerçekleşecek meclis toplantısında Esnaf Daire Başkanlığı’nı kuracaklarını söyledi.

ASAT Konferans Salonu’nda AESOB heyetini ağırlayan Başkan Böcek, misafirlerine seçimdeki destekleri ve ziyaretleri için teşekkür etti. Başkan Böcek, Antalya’yı planlı, kurallı, kimlikli bir kent yapma hedefiyle sivil toplum kuruluşları ve odalarla ortak akıl ile yönetmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

ESNAF DAİRE BAŞKANLIĞI KURULUYOR

Başkan Böcek, seçim vaatleri arasında yer alan Esnaf Daire Başkanlığı’nın 13 Mayıs Pazartesi günü yapılacak Büyükşehir Meclisi’nde kurulacağını açıkladı. Esnafla çalışmaya devam edeceklerinin altını çizen Başkan Böcek, şöyle konuştu:

Enerji depolama teknolojisi çalışmalarına, Boğaziçi’nde devam ediyor Enerji depolama teknolojisi çalışmalarına, Boğaziçi’nde devam ediyor

“Geçmiş dönemde 5 yılı birlikte geçirdik. Destek veren herkese teşekkür ediyorum. Esnafımız, vatandaşımız, kent adına kentli adına yapılması gereken ne varsa yasalara mevzuatlara uygun hepsini yapacağız. Yine yerelden kalkınmada Türkiye’de 30 büyükşehir arasında birinci sırada olacağız. Hiçbir bahaneye sığınmadan gereğini yapacağım. Önümüzdeki gülerde çalıştay düzenleyerek, esnafımızın, oda başkanlarımızın taleplerini dinleyeceğiz, dertlere derman olacağız.” 

Başkan Dere ise şunları söyledi:

“Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı üst üste 2 defa kazanma başarısı göstererek, bir rekor kırdınız. Tüm esnafımız ve oda başkanları adına teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını diliyorum. Sizler içimizden birisiniz. Sizler şoför esnafı olarak çıktığınız bu yolda bu güne kadar geldiğiniz yeri unutmadınız. Siz bizim sorun ve sıkıntılarımızı en iyi bilen kişisiniz. Bizim sorunlarımızın çözümü noktasında her zaman çok önemli katkılar verdiniz. Bizi her türlü konuda projelerin içine dahil ettiniz. Son beş yılda her yıl çalıştaylar yaptık. Önümüzdeki dönemde de bu çalıştaylar devam edecek. Bizim fikirlerimize önem vererek birlikte yol aldığınız için teşekkür ederim.” 

Dere, ziyarette Başkan Böcek’in 27 Ekim 1988 yılında şoför esnafı olarak kendi imzası ile esnaf odasına yaptırdığı kaydın belgesini de takdim etti.

Kaynak: anka