Gebze'deki mezuniyet töreni... Milli Eğitim Bakanı Tekin: " Bu şekilde medyatik hale getirilmesini basın etiği açısından doğru olmadığına inanıyorum" Gebze'deki mezuniyet töreni... Milli Eğitim Bakanı Tekin: " Bu şekilde medyatik hale getirilmesini basın etiği açısından doğru olmadığına inanıyorum"

(ANKARA) - Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İzmir Adliyesi'nde hâkim olan Oktay Tabur'un odasında silahlarını sergilemesine ilişkin, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından inceleme ve soruşturma başlatıldığını ve İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı yetkisinin sonlandırıldığını açıkladı.

Bakan Yılmaz Tunç, İzmir Adliyesi’nde hakim olan Oktay Tabur’un adliyenin dinlenme odasında silahlarını sergilemesine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Tunç'un açıklaması şöyle: 

"Hakim ve Cumhuriyet Savcılarımız Yargı Etiği ilkeleri çerçevesinde, tüm faaliyetlerinde uygunsuz davranışlardan kaçınmak zorundadırlar. Bu kapsamda, İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı hakkında kamuoyuna yansıyan görüntüler ve iddialarla ilgili olarak Hakimler ve Savcılar Kurulu'nca inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Ayrıca ilgilinin, İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı yetkisi sonlandırılmıştır."

 

 

Kaynak: anka